Menu Premium
Loading...

Mafia: The Old Country Review: Kopen, bugetbak of slopen?

13/08/2025 0 Tweet Het Like/Deel Het

Augustus is lekker aan de boemel met een aantal fijne games op de releaselijst. Kijk maar naar Mafia: The Old Country. Een triple A productie die 2K met een prijs van 50 euro in de markt zet. Geeft die prijs aan dat het vertrouwen in de titel niet groot genoeg is voor een full price prijskaartje? Of hebben we hier te maken met een regelrecht koopje? JJ en Koos hebben een weekend rond gebanjerd op Sicilië en komen in deze video praten over hij ervaringen. Dit is de Mafia: The Old Country Review.

Mafia: The Old Country Review: Kopen, budgetbak of slopen?

De game speelt zich af in Sicilië, Italië, in de jaren 1900 in het fictieve stadje San Celeste, dat eerder voorkwam in Mafia II. Het is gebaseerd op de oorsprong van de Siciliaanse maffia. Het verhaal volgt Enzo Favara als contractarbeider in de zwavelmijnen van Sicilië werkt. Hij wordt opgepikt door Don Torrisi (Johnny Santiago), het hoofd van de misdaadfamilie Torrisi, die hem onder zijn hoede neemt. De game laat zien hoe het Enzo vergaat en hoe de liefde tussen hem en de dochter van de Don opbloeit. Maar heeft die liefde wel enige bestaansrecht?

Een verhaal over een onmogelijke liefde

Met de eerste Mafia-game scoorde Hangar 13 een hit. Een sterk en authentiek verhaal was gekoppeld aan soepele gameplay. Deel II borduurde prima op deze insteek voort. In het derde deel dacht de developer uit Tsjechië echter dat meer beter was. Ze produceerden een open wereld game. En dat werkte niet. In deel 4 keren ze terug naar hun roots. Mafia: The Old Country is een pure singleplayer game, die 12 uur duurt en 50 euro kost. Niks meer en niks minder. Welke gevoel hielden JJ en Koos over aan hun speelsessie? Werden ze gegrepen door het verhaal? Kregen ze een beetje een Godfather-gevoel? Was het spel wel ‘gamy’ genoeg? Je krijgt het antwoord in deze video.

Volg gamekings ook op social media Instagram Youtube
HomeVideosPremiumPodcastMerch