
The Blood of Dawnwalker laat zich zien in eerste trailer
Lekker duister...
Nog geen account? Registreer hier
Microsoft beschouwt Valve niet als concurrent binnen de woonkamer, aldus Don Mattrick, president van Interactive Entertainment Business. Tijdens Microsoft’s TechForum deze week werden hem vragen gesteld over de rol die outsider Valve mogelijk gaat spelen in de console-oorlog. Ondanks dat Matt geen serieuze tegenstand verwacht van Valve’s SteamBox stak hij zijn bewondering voor Gabe Newell, opperhoofd bij Valve, niet onder stoelen of banken.
“Zij (Valve) zijn erg innovatief bezig. (…) Ik ben dol op Gabe Newell, en ik was ook aanwezig bij de uitreiking van zijn lifetime achievement award. Dus ik vind het fantastisch om te zien waar zij mee bezig zijn. (…) Maar de verscheidenheid en schaal van producten die op de markt gebracht worden door Sony, Nintendo, Apple en Google zijn toch net een beetje uitgebreider.”
De beperkte waardering voor de concurrentiepositie over en weer wordt gedeeld overigens. Gabe liet op zijn beurt al in januari weten aan Polygon vooral zijn grote borst nat te maken voor Apple. Tijdens een lezing op de University of Texas liet hij de volgende woorden optekenen.
“Apple heeft een gigantisch marktaandeel, en heeft zodoende een relatief duidelijke weg rechtstreeks de woonkamer in met hun platform. (…) Ik zie wel een scenario voor me waar we een vereenvoudigd woonkamer-platform krijgen van Apple, en die daarmee ook de consoles vrij simpel aan de kant schuift.”
Mede daarom beschouwt hij het een speerpunt van zijn beleid met Valve om mobiele apparatuur ook soepel te integreren met zijn plannen voor Steam. Als dat lukt ziet Gabe het wel zitten met zijn SteamBox.
“Het internet is superslim. Als je iets maakt dat cool is, en dat werkelijk bewijst de tijd van mensen waard te zijn, dan zal het internet het omarmen.”
Het lijkt erop dat alle spelers al twintig zetten vooruit aan het denken zijn op het strijdtoneel. Mede daarom lijken hun opmerkingen te schuren met de huidige stand van zaken in de industrie. Wat alle partijen delen is een bewogen horizon waar posities onderling opnieuw moeten worden bepaald. Aan ons de vraag op welk paard we ons geld gaan zetten, want uiteindelijk wil niemand die loser uit de nineties zijn die met een kast vol laserdics zit opgescheept. We’re all taking bets sir!
Microsoft beschouwt Valve niet als concurrent binnen de woonkamer