hosted by

SSD zorgt voor betere prestaties PlayStation 3

February 20, 2012 door Marko Mikic

Het upgraden van je harde schijf heeft voor PlayStation 3-bezitters veel voordelen, het upgraden naar een SSD zorgt namelijk voor betere prestaties van je PS3.

Goed nieuws dus voor alle PS3-bezitters die lange laadtijden en texture pop-ins zat zijn. De mannen van Digital Foundry, die bekend staan om hun game-opname apparatuur, hebben door middel van een aantal tests ondervonden dat je met een SSD (solid state drive) of een hybride harde schijf in je PS3 beter af bent, dan met het standaard opslagapparaat die erin zit. Een SSD schijf leest namelijk veel sneller alle data die je opgeslagen hebt, en aangezien games tegenwoordig meer gebruik maken van de harde schijf in consoles om content te streamen, resulteert het gebruik van een SSD of een hybride harde schijf in snellere laadtijden en minder texture pop-ins.

Bij Eurogamer zijn een aantal games hierop getest, waaronder RAGE en The Elder Scrolls V: Skyrim. In RAGE zorgde een SSD ervoor dat de beruchte texture pop-ins in het spel aanzienlijk minder problematisch waren en over het algemeen alle textures een stuk sneller geladen werden. Een hybride schijf gaf een kleinere boost in prestaties, maar toonde vooralsnog betere resultaten dan de standaard harde schijf van de PS3. Waar Skyrim op de console van Sony werd geteisterd met input lag problemen (vertraagde responstijd bij het invoeren van een commando) zorgde een SSD en een hybride schijf voor een merkbaar snellere responstijd. De SSD leverde dus in alle gevallen de beste resultaten op.

Maar voordat je als PS3-gamer een vreugdedansje doet, is het wel handig om te weten dat het upgraden van je harde schijf niet voor alle games een verschil uitmaakt. Bij Battlefield 3 of Kingdoms of Amalur bijvoorbeeld zorgde een sneller schijfje niet voor betere prestaties.

Xbox 360 en Wii-bezitters kunnen hier helaas geen gebruik van maken. Voor de consoles van Nintendo en Microsoft kun je namelijk alleen van gelicenseerde Nintendo of Xbox-producten gebruik maken.


  • http://twitter.com/hyperik hyperik

    dfef

  • Anonymous

    Goh.

  • http://www.facebook.com/people/Marko-Mikic/100001605685661 Marko Mikic

    Het is inderdaad maar de vraag of het de centjes waard is voor een vrij kleine boost in prestaties.

  • http://twitter.com/hyperik hyperik

    Beter een SSD in je lappie stoppen, veel meer waar voor je geld. Dan is hang trage tering windows/mac opeens INSTANT super fast windows/mac. Zo snel dat het saai wordt… nooit meer wachten. pfff SSD in PS3… paar rotte spellen die iets sneller opstarten…zonde… tenzij je een rijke sjeik bent :P

  • Anonymous

    Voor een SSD met evenveel geheugen als een standaard PS3 betaal je evenveel als een nieuwe PS3… SSD in je laptop/desktop is veel nuttiger dan in een PS3.

  • Anonymous

    Joh, dit meen je niet! Dit is toch geen nieuws.
    En als het al nieuws is is het nieuws uit het stenentijdsperk…

  • Anonymous

    dit is al zo oud nieuws, en een beetje nutteloos ook:)

  • http://raptr.com/onyxthegreat Onyx

    You don’t say?

  • http://www.facebook.com/people/Marko-Mikic/100001605685661 Marko Mikic

    Haters gonna hate!

    Toegegeven, het is niet een volkomen opzienbarende nieuwsfeit. Het ging er meer om dat het recent is getest met wat nieuwere games door de gasten van Digital Foundry en Eurogamer. Misschien dat het met oudere games niet zoveel uitmaakte maar met nieuwe games wel daadwerkelijk verschil is met het gebruik van een SSD.

    Cut me some slack! Ik begin net.

  • Anonymous

    Ik heb een schijf van 500GB in mijn PS zitten, daar kan nog geen SSD tegen op….en die dingen zijn veels te duur. Dus vrij nutteloos denk ik!

  • http://www.facebook.com/people/Wilco-Verwiel/100000466731891 Wilco Verwiel

    Ik heb er ook een van 500GB, en ja die extra schijfruimte heb je zekker nodig met alle games die je tegenwoordig moet instralleren op je hdd schijf. De grootste game die ik heb op mijn schijf is zonder twijfel Gran Turismo 5, normaal 6.4GB install.
    Maar met alle updates die je moet instralleren en de dlc erbij, gooi er dan gerust nog maar een paar GB erbij. 0_o

    Dus ja ik zelf heb nu ongeveer rond de 89 Playstation 3 games, en nu nog heb ik nog ongeveer 275 GB over dus ja ik zit wel goed haha. :D

  • Anonymous

    Ja GT5 neemt veel ruimte in beslag haha, ik heb nog 365GB over, heb spijt want voor 10 euro meer kon ik 750GB krijgen maar dat zag ik een dag later. Maar voorlopig heb ik ruitme zat :)

  • Anonymous

    Tjonge, die mannen van Digital Foundry vinden wat uit zeg….

  • Anonymous

    uuu je hebt pech als je een ps3 heb gekocht met stock firmware 3.56 , deze ps3′s kunnen de hdd niet vervangen worden. naar het vervangen van de hdd krijg je meteen fout meldingen…
    irritante beveileging van sony dank zij de hacker met die CFW van hun…

  • http://twitter.com/Wtbone Thijs Welling

    Komt er dan een nieuwe PS3 versie met een SSD erin (en een SSD hardeschrijf speciaal voor PS3) of moet je gewoon een SSD kopen en erin steken? Weet ook ni eens waar die in moet in mijn 2de generatie (40gb) PS3. 

  • Anonymous

    een linkje waar we deze SSD’s kunnen kopen? Moeten we nog op dingen letten zoals aantal RPM van het schijfje etc ??

  • Anonymous

    Dude een SSD heeft geen RPM want het heeft geen bewegende deeltjes!

  • Anonymous

    gaat trouwens wel om de ‘oudere’ ps3, met nog kleinere harde schijven…de nieuwe hebben hier geen last van..
    toch mooi dat je met zo’n ding van 5 jaar oud nog goed kunt gamen, zou met een pc van 5 jaar oud nooit lukken, maar daar komt binnen 2 jaar waarschijnlijk een eind aan met de next gen consoles, die dan ook weer lang mee zullen gaan, wat voor mij betekent dat een ps3 of xbox een betere, en goedkopere investering is dan een pc.

  • Anonymous

    Ik heb een 250gb harde schijf  in mijn dikke ps3 en bij die kan ik al merken dat hij ietsjes sneller is als een normale ps3.  Maar de verschillen zijn wel minimaal.
    kwa snelheid win je er niet zo veel mee.maar je doet het toch voor extra geheugen.
    Een SSD lijkt me vrij nutteloos  een gewone is waarschijnlijk net zo snel en kan veeel meer op voor minder geld. 

  • Anonymous

    jongens, dit is echt echt oud nieuws!

    klein voorbeeldje:

    http://www.tomshardware.com/news/playstation-ps3-ssd-upgrade-loading,11811.html

MEER NIEUWS

MEER NIEUWS