hosted by VPS

“Mobiele games zijn geen bedreiging voor de console”

July 1, 2012 door Floor Coert

Karl Magnus Troedsson, de general manager van DICE, ziet in de snel groeiende markt van mobiele games geen bedreiging voor console games. Troedsson gaat hiermee in tegen de doemscenario’s die geschetst worden door een aantal van zijn collega’s in de industrie.

In een interview met Edge vertelt hij: “Mensen hebben gelijk wanneer ze zeggen dat dingen veranderen en veel mensen in de industrie onderkennen dat ook (hoewel sommigen het niet willen zien). Ik denk echter dat mensen die zo’n grimmig beeld schetsen van waar we nu naar toe gaan het mis hebben.”

Volgens Troedsson is het zelfs goed dat we nu op steeds meer verschillende platformen kunnen gamen: “Ja, mensen spelen meer op handheld apparaten, maar ik zie niet hoe dat een probleem moet zijn voor triple-A ontwikkelaars, het tegenovergestelde is waar. Ik denk dat het goed is voor alle games als mensen zich bezighouden met het spelen van games, van welke soort dan ook, want dit betekent dat mensen meer gamen.”

“Ik vind mezelf een hardcore, triple-A gamer en ik game nu zeker meer op mobiele apparaten, maar dat zorgt er niet voor dat ik minder op mijn andere apparaten game. Als ik thuis ben, dan wil ik games spelen, zo hi-def als maar mogelijk is en met de beste audio en de beste visuals die ik kan krijgen. Die ervaring krijg ik uit specifiek voor games ontwikkelde hardware, of een zeer hoogwaardige PC.”

Troedsson denkt niet dat de console ooit zal verdwijnen: “Er zal altijd vraag blijven naar apparaten die de nodige hardware gebruiken om een high-def ervaring te leveren. Of die ervaring nu geleverd wordt door CPU’s die in je huiskamer staan, of ergens anders, dat weet ik niet. Waarschijnlijk allebei. Maar één ding is zeker, mensen willen altijd de best uitziende games spelen die ze kunnen krijgen.”

Eén van de naysayers waar Troedsson zich tegen verzet, is Ben Cousins, de general manager van Ngmoco. Gamasutra schrijft dat hij tijdens de GDC in Taipei heeft gezegd dat mobiele games mogelijk de console games om zeep zullen helpen.

We zullen zien wie er gelijk krijgt, maar als ik nu naar het kleine schermpje van mijn iPhone kijk, dan krijg ik niet bepaald zin om mijn Xbox 360 bij het grofvuil te zetten. En hoeveel groter kan dat kleine scherm worden voordat ik er niet meer mee wil rondslepen? Denk jij dat de console het aflegt tegen mobiele apparaten of heb je ook het liefst ‘the best of both worlds’?


  • Anonymous

    Heb hier een eyefinity setup staan. Hoe kan een iphone of whatever dat ooit vervangen. Gamers blijven toch wel gamen op wat ze hebben. De smartphone games is ook geen vervangen voor het huidige maar gewoon erbij.

  • Sven

    Tuurlijk niet, de console en PC experience zal altijd het beste blijven voor te gamen. Als je ziet wat wij hier voor game op uitkrijgen en op de telefoon, is de telefoon wel een lachertje. Ook game ik nooit op mijn telefoon, tenzij ik me ECHT verveel. Games speel je niet als je je verveeld, je speelt ze omdat je ze wilt spelen en ze vet zijn.

  • Thomas

    Ik denk dat de mobiele games nooit helemaal de markt van consoles/pc over zullen nemen, omdat de juiste besturing en kracht dat wegneemt. Maar de mobiele gaming zal wel sterk toenemen.

  • Pingback: Your Questions About Console Games On Mac | All Console Downloads

  • http://www.facebook.com/remy.nouweland Remy van den Nouweland

    Mobiel haalt het grafisch ook bijna in dus ja :D

  • Anonymous

    Zolang mobile gaming niet dezelfde of soortgelijke besturing, gameplay en graphics heeft, hoeft niemand zich zorgen te maken. En ik heb nog geen enkele mobile game gevonden die ik gelijkwaardig vind aan PC/console games.
    Wat ik wel denk is dat mobile gaming hoogst waarschijnlijk de handheld markt oprolt.

  • http://www.facebook.com/people/Sharlo-Galmo/736321849 Sharlo Galmo

    ik speel liever op een 3ds dan op een mobiel, spellen zoals word feud scrabble die zijn leuk om op een mobiel te spelen. andere spellen vind ik totaal niet boeiend genoeg voor een paar uur te gamen..voor mijn gevoel neemt het nooit console of handhelds over, misschien voor de mensen die niet echt graag gamen. maar echte gamers spelen liever op grote scherm!!

MEER NIEUWS

MEER NIEUWS